125 yıllık bir itici güç olarak kalite ve yenilik

1892’de küçük bir atölye ile kurulan firma gelişerek Konnektörler, Robotik ve Tekstil olmak üzere üç temel faaliyet alanında yüksek kaliteli mekatronik çözümler ve teknolojiler için önde gelen endüstriyel partner haline geldi. 2017 yılında Stäubli Grubu 125. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bu özel etkinliği vurgulamak için Stäubli İstanbul, “125 yıllık yenilik tutkusu” sloganıyla kutlamalar düzenledi.

Stäubli Türkiye’nin Tuzla’daki tesisinde düzenlenen 125. yıldönümü kutlama etkinliğinde Stäubli Türkiye Genel Müdürü A. Muzaffer Sinangil 125 yıllık mükemmellik yolculuğunu anlattı. Muzaffer Sinangil konuşmasında, “Stäubli Sanayi Makina’nın Türkiye’de 21 yıldır satış ve servis organizasyonuyla hizmet vermektedir. 2018 yılının başında firmamız Tuzla’daki yeni tesislerinde güneş panelleri için Junction Box (bağlantı kutusu) üretimine başlayacaktır” dedi.                                                                                                                                                                            Sabancı Üniversitesi Finans kürsüsü başkanı Prof. Dr. Özgür DEMİRTAŞ da kutlama etkinliğine katılım sağlayarak “Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz!” başlıklı ilgi çekici konuşmasını dinleyicilere sundu.

Stäubli’nin mükemmellik yolculuğu

19.yüzyılın sonlarında İsviçreli, tekstil endüstrisinin en üst noktasında iki aile işbirliği içindeydi: Rudolph Schelling ve Hermann Stäubli, 1892’de Zürih Gölü kıyılarında, Horgen’de “Schelling & Stäubli” şirketini kurduklarında ticari içgüdü ve teknik beceri gösterdiler. O günden bu yana, şirket “mekanik atölye” den, dünya genelinde endüstri müşterilerinin en ileri teknolojileri ile takdir gören uluslararası mekatronik grubuna dönüşmüştür.

Zamanının ötesinde düşünmek

Geçtiğimiz 125 yıl içerisindeki gelişmeler, şirketin temeli olan yeniliğe olan tutku ve devamlılığı kanıtlıyor. Uygun bir şekilde, “yenilik için 125 yıllık tutku”, 2017 yılı yıldönümü için slogan haline geldi. Modern teknolojik gelişmeler ve vizyon sahibi fikirler, 19. yüzyılın sonunda olduğu gibi yeni milenyumda da başarıyla çalışabilecek bir şirketi şekillendirdi.

Tutkuyla icat etme ve kaliteye verilen önem ile iç içe geçmiş güvenilirlik, müşteri odaklılık ve uzun vadeli taahhütlere dayalı bir strateji; Stäubli ailesinde nesiller boyu aktarılan değerlerdir ve modern, sağlıklı bir şirketi başarı ile sonraki kuşaklara da aktarmayı hedefliyor” diyor Stäubli Group’un CEO’su Rolf Strebel ve ekliyor, “Bu, çevresel ve ekonomik olarak sürdürülebilir bir şekilde hareket etmenin yanı sıra, her zaman teknolojik olarak önde düşünme ve müşterilere katma değerli çözümler sunabilmek için teknolojiyi ön plana çıkarmayı da içeriyor.”

#125yil, #iticiguc, #kalite, #yenilik