Antak Enerji, nanoteknolojik panellerle verimi artırıyor

 

Antak Enerji Firma Yetkilisi Ziynet Devrim Yıldız Solarex İstanbul 2016 güneş enerjisi ve teknolojileri fuarına dair görüşlerini paylaştı.

2010 yılında Antalya’da kurulan üretim tesisiyle Türkiye’nin ilk yerli fotovoltaik panel üreticisi unvanını kazanan Antak Enerji, hem panel üretimi gerçekleştiriyor hem de anahtar teslim çözümler sunuyor.

 

Firmanızdan bahseder misiniz?

Antak Enerji 2010 yılında faaliyete geçmiştir. Türkiye’nin ilk güneş panel üretici firması olarak başladık. Aynı zamanda anahtar teslim projeler de sunuyoruz. Isparta Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunuyoruz. 1000 m2’lik bir alanımız var ve 24 dönüm arazi üzerindeyiz. Monokristal, polikristal ürünler üretiyor ve anahtar teslim çözümler sunuyoruz.

 

Solarex İstanbul 2016 fuarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Fuarın bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha kalabalık olduğunu düşünüyorum. Fuarın üç günü de yoğun geçti, en çok Arap Ülkelerinden katılım oldu. Özellikle ilk gün Afrika ve Ortadoğu Ülkelerinden gelen ziyaretçiler de yoğunluktaydı.

 

Panel üretimi yapan bir firmayız ve Aralık ayından sonra gümrük yasasının yürürlüğe girmesiyle güzel bir süreç geçirdik. Bu gelişmeler yerli üretimi teşvik eden unsurlar. Bu sene çok ümitliyiz, yerli üretim hususunda birçok talep aldık. Yerli üretici olarak 2016 yılını çok güzel geçireceğimizi düşünüyoruz. Taleplerin sadece Türkiye bazında olmayacağını aynı zamanda Ortadoğu’dan da yoğun talep geleceğini öngörüyoruz.

 

Fuarda yeni ürünler sergilediniz mi? Ziyaretçi profilini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Her sene ziyaretçi profili daha iyiye gidiyor. İlk yıllarda paneli tanımayan bir ziyaretçi kitlesi vardı, şimdiyse daha ilgili ve bilgili ziyaretçiler oluyor.

 

Antak Enerji olarak nanoteknolojik ürünler üretiyoruz. Normal panel üretiminden ziyade yüzeyinde nanoteknolojik ürün bulunan panel üretimi sağlıyoruz. Bu paneller %3 verim artırıcı özelliğe ve kendini temizleyebilen bir donanıma sahip. Böyle bir teknolojimiz var.

Solarex İstanbul Antak Enerji röportajı izle

#AntakEnerji #FirmaYetkilisi #ZiynetDevrimYıldız #Solarexİstanbul #Fuar #Güneşenerjisi