Baymak, düzlemsel güneş kolektörleri ile her yapıya uyum sağlıyor

Baymak düzlemsel (flat plate) güneş kolektörleri, lazer kaynak teknolojisi, yüksek performanslı cam yapısı, verimli soğurucu yüzeyi ve uzun ömürlü şasesiyle güneşten maksimum enerjiyi elde edilmesini sağlıyor.

Baymak, güneş ışınımı alma konusunda Avrupa’nın ilk sıralarında yer alan Türkiye için; güneş enerjisi kullanımında maliyeti düşük, verimi yüksek performansı ile başta ısınma olmak üzere en ideal çözümü sunuyor.

Güneş enerjisi konusunda son 4 yıldır çalışmalarına hız katan Baymak, düzlemsel (flat plate) güneş kolektörleri ile her yapıda ev ve ticari kuruluşun kullanımına uygun güneş sistemleri çözümlerini sunuyor. Baymak kolektörler lazer kaynak teknolojisi, yüksek performanslı cam yapısı, verimli soğurucu yüzeyi ve uzun ömürlü şasesiyle güneşten maksimum enerjinin elde edilmesini sağlıyor. Baymak aynı zamanda geniş portföyünde yer alan kazanlar, yoğuşmalı kazanlar, ısı pompaları, elektrikli ısıtıcılar, boylerler gibi güneş kolekterlerine uyumlu ürünleri sayesinde kullanım suyu, havuz ve mahal ısıtması yapılmasını da sağlıyor.

Baymak’ın Türkiye genelinde sistem kurulumu konusunda eğitimli bayi yapısı sayesinde tüm ihtiyaçlar kolayca projelendirilerek kurulum sağlanabiliyor.

Lazer kaynak tekolojisiyle en yüksek verim…

Tamamı DIN Solar Keymark sertifikalı, lazer kaynak teknolojisi ile üretilen güneş kolektörleri en yüksek verim ve kaliteye sahip olarak üretiliyor. Kaynak teknolojisiyle, güneş enerjisinden maksimum faydayı sağlayan absorber yüzey ve kullanılan solar ürün ekipmanlarından elde edilen yüksek verim sayesinde az sayıda güneş kolektörü kullanılarak daha fazla sıcak su üretilebiliyor.

‘Sandy’ Avrupa’nın performansı en yüksek güneş kolektörü camları arasında yer alıyor

Düşük demirli, temperli ve “Sandy desenli” cam gelen güneş ışınlarının yansımasını minimize eder ve kolektörde maksimum ışının toplanmasını sağlayarak verimini arttırır. Solar geçirgenliğini artırmak için demir oksit oranı düşük olan camlarda, sevkiyat ve montaj sırasında ya da dış ortam şartlarında kırılmaya karşı dayanıklılık için temperleme yapılıyor. Türkiye’de üretilen Sandy desenli cam Avrupa’nın performansı en yüksek güneş kolektörü camları arasında yer almaktadır.

Verimli Soğurucu Yüzey

Güneş kolektörlerinde kullanılan bakır ve alüminyum üzerine titanyum nitritoksit kaplanmış selektif soğurucu yüzey, güneşten gelen radyasyon ısısını maksimum oranda plakaya aktarır ve verimi düşüren yansıma kayıplarını minimize eder.

Uzun Ömürlü Şase

Güneş kolektörlerinde yağmur, kar gibi sebeplerden dolayı kolektör içine su girmesini önlemek için cam tutucu conta olarak vulkanize UV dayanımlı EPDM kullanılıyor. Köşe noktalarda oluşabilecek sızıntılara karşı bu cam contası tam sızdırmazlık sağlıyor. Kullanılan malzeme 200 derece sıcaklığa dayanıklı ve güneşin yaşlandırma etkilerine dayanımı çok yüksektir.

#baymak, #düzlemsel, #guneskolektorleri, #yapi