CSUN Solarex İstanbul 2016’da güneş severlerle buluştu

 

CSUN, Dokuzuncu Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarında etkinlik düzenleyip ortama farklı bir soluk kattı. Çekilişle sonuçlandırılan etkinliğin detaylarını CSUN SOLAR Yönetim Kurulu Üyesi Egemen Seymen’den dinledik.

Esasen güneş enerjisi hücresi ve güneş paneli üretimi sağlayan CSUN, aynı zamanda üretim kapasitesiyle santral kurulumları da gerçekleştiriyor.

 

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

CSUN, China Sunergy olarak 2004 yılında Çin’in ilk güneş enerjisi hücresi tesisi olarak faaliyetine başlamıştır. Türkiye’de ise 2013 yılında İstanbul Tuzla Serbest Bölgesi’nde 300MW kapasiteli bir üretim tesisiyle faaliyetimize başladık. Şu anda Türkiye’de 500MW bir üretim kapasitesine çıktık ve kendi hücrelerimizi üretiyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek hücre üretim tesisine sahibiz ve 150MW hücre üretim kapasitemiz var. Bloomberg’in onayladığı dünyadaki sayılı Tier-1 üreticilerden birisiyiz.  Türkiye fabrikamızda ürettiğimiz panellerin büyük bir kısmını Avrupa ve Amerika’ya ihraç ediyoruz.

 

Solarex İstanbul 2016 beklentilerinizi karşıladı mı?

Katılımcı kitlesi ve pörtföyün de yansıttığı gibi Solarex her yıl cazibesini arttırıyor.

Biz açıkçası Solarex’den çok memnunuz. Bu fuar artık sektörde bir marka haline geldi. Önümüzdeki dönemlerde her zaman Solarex’de yer almak istiyoruz.

 

Fuarın ikinci günü bir etkinlik düzenlediniz, çekiliş yaptınız. Detayları sizden alabilir miyiz?

Biraz farklılaşalım istedik. Hediye olarak verdiğimiz ürünü de havadan çeken bir drone sistemiyle yaptık. Çünkü mühendislik firmaları için güneş enerjisi santrali kurulumunda havadan çekim yapmak çok önemli hale geldi. Bunu küçük bir hediye olarak kokteylimizle birlikte müşterilerimize sunduk.

 

Ziyaretçi profilini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Her sene kaliteli bir ziyaretçi profili var. Gittikçe hem katılım sayısı hem de katılımcı kalitesi artıyor. Bu sebeple Solarex İstanbul diğer fuarlardan farklılaşarak öne çıkıyor. Biz de Solarex’den çok memnunuz.

Solarex İstanbul Csun röportajı izle

#CSUN #SolarYönetimKuruluÜyesi #EgemenSeymen #Solarex #Güneşenerjisi #fuarı