CW Enerji Intersolar’da enerjisi yüksek bir fuar geçirdi

CW Enerji, 20 – 22 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen İntersolar Avrupa Fuarını başarıyla tamamladı.

Güneş enerjisi ve teknolojileri konusunda en kapsamlı etkinliklerden biri olan İntersolar Avrupa Fuarı, 20 – 22 Haziran tarihleri arasında sektörün profesyonelleri ile yenilik sistemleri Almanya’nın Münih kentinde buluşturdu. CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, İntersolar Avrupa, ees Avrupa, Power2Drive Avrupa ve EM-Power gibi dört paralel enerji fuarının Messe München fuar merkezinde tek çatı altında toplandığı İntersolar Avrupa Fuarında A2 – 510 numaralı stantta yerini aldı. Güneş enerjisi endüstrisi ve ortakları için dünyanın önde gelen fuarlarından biri olan ve her yıl Almanya’nın Münih kentindeki Messe München fuar merkezinde düzenlenen İntersolar Avrupa fuarı, fotovoltaik, güneş enerjisi teknolojileri, güneş enerjisi tesisleri, şebeke altyapısı ve yenilenebilir enerjinin entegrasyonu için çözümler üzerine yoğunlaştığı için üreticiler, tedarikçiler, distribütörler, servis sağlayıcılar ve güneş endüstrisinin ortakları için en önemli endüstri platformlarından biri haline gelmiştir. 1.200 katılımcı firmanın yer aldığı sekiz salondan oluşan 86.000 m2’lik alanda 3 gün süren İntersolar Avrupa fuarı, yaklaşık 50.000 ziyaretçiye kapılarını araladı.

CW Enerji olarak fuarda bize ayrılan A2 – 510 numaralı 40 m²’lik stant alanında firmalarımızın tanıtımlarını gerçekleştirdik ve başta CEO’lar, politikacılar, üreticiler, tedarikçiler, distribütörler, servis sağlayıcıları, güneş endüstrisinin ortakları, mühendisler, proje geliştirme uzmanları, teknik mühendisler ve araştırma geliştirme uzmanları olmak üzere çok sayıda yabancı firma temsilcisi ile birçok uluslararası ziyaretçiyi stant alanımızda ağırladık. Üç günlük yoğun faaliyetimizde ortalama 600 konuğu kendi stant alanımızda ağırlarken, fiyat teklifleri ve tekrar iletişim kurmak için 250’nin üzerinde müşteri talep formları oluşturduk. Ayrıca satın alma ve distribütör olma şeklinde gelen talepleri değerlendirdik.

Geçmiş yıllara göre çok daha verimli geçen fuarda Türkiye’nin her tarafında 300 MW’ın üzerinde tamamlamış olduğumuz çatı ve arazi tipi fotovoltaik projelerimiz tanıtıldı. Ayrıca firmamızın Alman teknolojisi ve Türk mühendisliği ile kendi üretimi olan Solar Power Pack, Akıllı Kutu kompakt ( invertör, akü, şarj kontrol cihazını bir arada barından tak kullan cihaz) sistemlerimizde ziyaretçilerimizden büyük ilgi görmüştür. Üç gün süren fuar boyunca, CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, standımıza gelen ziyaretçilerle birebir görüşerek, firmamız ve fotovoltaik sistemler hakkında bilgiler aktardı.

Ayrıca fuarda, güneş enerji sistemlerinin en önemli cihazlarından biri olan “invertör” ürünleri ile dünya güneş enerjisi piyasasında adlarından sıkça söz ettiren Huawei, Kostal ve ABB ile iş birliği görüşmelerimizi sürdürdük. Dünyanın önemli hücre üreticileri ile özel görüşmeler gerçekleştirdik. İnovatif fotovoltaik ürün geliştirme ve üretmeye yönelik Ar-Ge görüşmeleri gerçekleştirdik. Enerji depolama sistemleri ile alakalı bu sektöre söz sahibi firmalarla görüşmelerde bulunarak üretilen enerjinin depolanmasına ilişkin araştırmalarda bulunduk. Tunus, Rusya, Mısır, Belçika gibi ülkelerden gelen özel ürün siparişleri değerlendirilerek, ön anlaşmaları bu fuarda imzalanmıştır. Talep edilen özel ürün siparişlerine yönelik firmamızda üretim faaliyetlerine başlanmıştır. Standımızı Münih Türk konsolosluğu yöneticileri ziyaret ederek firmamızı onurlandırmıştır.

Fuarda, firmamız CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ CEO’su Tarık Sarvan, ürettiği güneş panellerine dünyanın önde gelen reasürans şirketlerinden Munich RE’e yaptırdığı 25 yıllık “verimlilik garanti sigortası” sertifikasını Munich RE yetkililerinden aldı.

CW Enerji CEO’su Tarık Sarvan, güneş enerjisi alanında Avrupa’nın en büyük fuarı İntersolar Europe’un Türk solar sektörüne önemli katkılar sağladığına inandıklarını belirterek, “5 yıldır katıldığımız bu fuar, sektörümüzün gelişmesi, ilerlemesi açısından şahane bir fırsat. Fuar katılımıyla uluslararası düzeyde hem Türkiye’nin potansiyelini yabancı yatırımcılara tanıtmak; hem de ülkemizde gelişen fotovoltaik sanayisine yurt dışından olanaklar sunmayı amaçlıyoruz. Sektördeki ana trendleri, yeni teknolojileri takip edebiliyoruz. Yenilenebilir enerji sektöründe doğabilecek yeni iş modellerini, çözüm fırsatlarını yerinde inceleme imkanımız oldu. Verimi ve enerjisi yüksek bir fuar geçirdik.”

Türkiye’nin dünyada solar sektöründe yükselen pazar olarak görüldüğünü ifade eden Sarvan, “Biz de bu pazarda yerimizi sağlamlaştırmak için projelerimize aralıksız devam ediyoruz. Fuarda CW Enerji standını ziyaret eden yerel kamu temsilcileri ve solar firmalarıyla sektörel iş fırsatları hakkında görüşmeler yaptık. Çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

#Intersolar #Fair #Solar #energy #tecnology #fotovoltaik #messemünchen #CWEnerji