Günışığına değer katan çözümler

Erikoğlu çatı üstü GES pazarında müşterilerine finansman modelleri geliştirerek, mevcutta ödediği elektrik faturasına çok az farkla bu tesise sahip olmasını sağlayacak. Firmanın temel amacı tüketim noktasına en yakın yerde herkesin kendi elektriğini üretmesi…

İlklerde öncü olan Erikoğlu Sunsystem, 2017 yılında Ülkemizin 3. Lisanslı GES’i olan 10 MW Renoe Acıpayam GES’i tek eksen güneşi takip eden sistem teknoloji ile devreye aldı. Yılda yaklaşık 20 milyon kWh elektrik üretimi planlanan tesis ayrıca GES sektöründe Karbon Sertifikası içinde öncü olmayı planlamış ve başvurusunu yapmıştır. Binlerce ağaç bu proje ile emisyona desteğini sürdürecektir. Sektör için yoğun geçen bu yılda Erikoğlu tarafından da 50 MW’ı aşan bir kurulum gerçekleşti.

Müşteriye özel çözümler sunulacak

Yatırım ve üretimlerinin bütün evrelerinde çevreyi korumayı ve ona yatırım yapmayı amaçlayan Erikoğlu Yatırım Holding ile iştiraki Erikoğlu Sunsystem, Türkiye’nin ilk girişim sermayesi yatırım fonu olan Ak Portföy Yönetimi A.Ş. Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile birlikte 2016 yılında temiz enerji alanına yatırım yaparak Günışığı Temiz Enerji A.Ş.’yi kurdular. Bu sayede Türkiye’de ilk kez emeklilik yatırımcısının güneş enerjisinden elektrik üreten bir tesisin gelirine ortak olmaları sağlandı. Ülke ekonomisine destek sağlayan yenilenebilir enerji yatırımı olan “Günışığı Temiz Enerji Projesi”, EMEA Finance’in  En İyi Güneş Enerjisi Proje Finansmanı Ödülü’nü geçtiğimiz yıl kazandı.

Bu yıl da yatırımlarına hızla devam eden Erikoğlu Sunsystem, aynı zamanda EPC, O&M, santrallerin uzaktan anlık takibi ve insansız akıllı güvenlik sistemlerinde de öncü olmaya devam ediyor. Bu çözümlerin yanına firma, EPDK’nın 28/12/2017 tarih 7590 sayılı Kurul Kararı ile önünü açtığı, önümüzdeki günler de ise Torba Yasa ile Çatı Üstü GES’in ivme kazanacağı dönemde müşteriye özel çözümleri ile sektörde öncü olmaya devam edecek.

Çatı üstü GES pazarında müşterilere finansman modelleri geliştirerek, mevcutta ödediği elektrik faturasına çok az farkla bu tesise sahip olması sağlanacaktır. Firmanın temel amacı tüketim noktasına en yakın yerde herkesin kendi elektriğini üretmesi…

#erikoglugrup, #ahmetnurierikoglu, #gunisigi