İnform, Ar-Ge destekli büyüme stratejisini benimsiyor

İnform, Ar-Ge destekli inovatif bakış açısını benimseyerek beş yıl içinde dünyanın ilk 5 UPS firmasından biri olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Elektrik ile çalışan hassas cihazların kesintisiz ve sağlıklı çalışmasını sağlamak için kullanılan kesintisiz güç kaynakları yani UPS’ler, üretimde ve toplu yaşam alanlarında kısacası yaşamın sürdürülebilirliğinde en önemli öğe. Bu nedenle kritik yük olarak nitelendirilen elektronik cihaz ve sistemlerin Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS) üzerinden beslenmesi zorunlu. Bu bilinçle sürdürülebilirlik ilkesini tüm iş süreçlerine entegre eden İnform, enerjinin, insana ve çevreye zarar vermeden, en verimli şekilde ve kesintisiz olarak kullanımına olanak sağlayan ürünleriyle sektördeki duruşunu net bir şekilde ortaya koyuyor. 37 yıllık deneyimini ülke lideri konumuyla taçlandıran İnform, beş yıl içinde dünyanın ilk 5 UPS firmasından biri olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Günlük hayatta, üretimde ve toplu yaşam alanlarında kısacası yaşamın sürdürülebilirliğinde en önemli öğe, ‘kesintisiz güce sahip olmak’ ve bu güce sahip olabilmenin yolu ise UPS’lerden (Uninterruptible Power Supply: Kesintisiz Güç Kaynağından) geçiyor. Bu noktada elektrik yükünün bağlı bulunduğu şebekede meydana gelen veya gelebilecek olası gerilim dalgalanmalarının yanı sıra kısa veya uzun süreli kesintiler gibi durumlarda yükü bu değişimlerden koruyan ve yükün sağlıklı ve kesintisiz çalışmasını sağlayan UPS’lerin önemi ortaya çıkıyor.

Gerek hayati önem taşıyan kuruluşlarda, gerekse endüstriyel uygulamalarda gittikçe yaygın kullanım alanı bulan UPS’lerin kullanım alanları arasında; bilgisayarlar ve bilgisayar destekli otomasyon sistemleri, tıbbi elektronik cihazlar, hastaneler, havaalanı aydınlatması, hava trafik kontrol merkezleri, askeri radar sistemleri, haberleşme ve yayın kuruluşları, asansörler, yazar kasalar, acil durum aydınlatma sistemleri, ısıtma ve soğutma cihazları vb. geliyor. Bu bilinçle yüzde 40 pazar payıyla Türkiye’de tartışmasız sektör lideri İnform, Ar-Ge destekli inovatif bakış açısını benimseyerek beş yıl içinde dünyanın ilk 5 UPS firmasından biri olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

“Ar-Ge destekli büyüme stratejisini benimsiyoruz…”

İnform’un yüzde 40 pazar payıyla Türkiye’de tartışmasız sektör lideri olduğunu söyleyen Legrand Ülke Müdürü Levent Ilgın, İnform’un beş yıl içinde dünyanın ilk beş UPS firmasından biri olması için strateji geliştirdiklerini söylüyor ve ekliyor, “İnform, tesislerinde ve özellikle de Ar-Ge Departmanı’nda büyümeyi sürdürmüş, dış pazarlardaki varlığını çok daha güçlü biçimde vurgulamış bir markadır. Bu sene Nisan ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onaylı, sertifikalı bir Ar-Ge Merkezi olduk. Bu kapsamda TÜBİTAK Teydeb projelerimiz var. 27.500 m2’lik kapalı alana kurulu tesislerinde, kesintisiz güç kaynakları başta olmak üzere, GSM ve telekomünikasyon sektöründe kullanılan özel enerji sistemleri, doğrultucular, 19” Rack kabinleri, otomatik ve statik voltaj regülatörleri, alçak gerilim panoları, IT Hastane sistemleri, aktif harmonik filtre, transformatörler, elektronik kartlar, enerji tasarruf sistemleri, yenilenebilir enerji sistemleri vb. ürünleri üreterek satışa sunmakta ve her türlü özel projeye cevap verebilmektedir. Her anı Kalite Müdürlüğü tarafından denetlenen İnform, ISO-9001: 2008, ISO 14001: 2004, ISO 27001: 2013, OHSAS 18001: 2007 ROHS, , EAC, Soncap, CE ve TSE kalite belgelerine sahiptir. İnform’ un Toplam Kalite Yönetimi ilkeleri ve koşulsuz müşteri memnuniyeti beklentisi, üretimin her anında kusursuzluğun temelini oluşturmaktadır”.

Levent ILGIN: İnform Türkiye’nin en büyük ve güvenilir çözüm ortağı

İnform’un Türkiye çapında 81 ili de kapsayacak şekilde yapılanması olduğunun altını çizen Ilgın, “Yüzde 100 müşteri memnuniyeti çerçevesinde çalışan İnform, satış ve satış sonrası hizmetlerde uzman kadroları bünyesinde barındırmaktadır. Dünya ölçeğinde ise 85’i aşkın ülkeye yapılan ihracat ile genişlemesini, ürün kalitesine hizmet kalitesini de ekleyerek sürdürmektedir. İnform, kesintisiz ve temiz enerji ihtiyacında, Türkiye’nin en büyük ve güvenilir çözüm ortağı olmak, bu güvenilirliği tüm dünyada yaygınlaştırmak için, dünya standartlarında kaliteden ödün vermeden ilerlemeyi kendine ilke edinmiştir.

#inform, #destek, #strateji, #leventilgin