Legrand, Avrupa’da ISO 50001 Enerji Verimliliği sertifikası alan ilk Fransız üretici firması oldu

Legrand, ISO 9001 Kalite Yönetim ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri’ne ISO 50001 Enerji Verimliliği Belgesi’ni de entegre ederek, yeni bir ilke daha imza attı.

Elektrik tüketimini azaltmak ve yüksek kaliteli enerji kaynağı sağlamak için pek çok çözüm sunan Legrand, yapılan denetlemeler neticesinde ISO 50001 Enerji Verimliliği Belgesi almaya hak kazandı.

Elektrikli ve dijital bina altyapılarında dünya çapında uzman Legrand, sektörde bir ilke daha imza atarak,  Avrupa kapsamında ISO 50001 Enerji Verimliliği Belgesi alan ilk ve tek firma olmayı başardı.

Denetlemelerden başarıyla geçen Legrand, daha önce aldığı ISO 9001 Kalite Yönetim ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri’ne ISO 50001 Enerji Verimliliği Belgesi’ni de entegre ederek bir ilki daha hayata geçirmiş oldu.

Fabrikalarında yüksek ve yeni teknolojilileri kullanarak üretim yapan Legrand’ın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Stratejisi (CSR) ile de uyumlu olan Avrupa standartları ISO 50001 sertifikasyon belgesi, 26 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşen törende Bureau Veritas Genel Müdürü Jacques Matillon tarafından, Legrand Grubu İdari Direktörü Patrice Soudan’a teslim edildi.

Soundan: Legrand, enerji verimliliği konusunda da kendini kanıtladı

Törende konuşan Legrand Grubu İdari Direktörü Patrice Soudan sertifikayı teslim aldıktan sonra; “Bu sertifika, iklim değişikliğini durdurmak için Legrand’ın taahhüdünü göstermektedir. Varlığımızı sürdürdüğümüz Avrupa ülkelerinde bunu gerçekleştirmek daha da büyük önem taşıyor. Bu nedenle bu belge, Avrupa ENMS enerji verimliliğini daha da arttırmak için Legrand’ın kapasitesini güçlendirmesine yardımcı olacak” dedi.

Legrand Grup Çevre Başkanı Jean Michel Rossignol ise ”Biz Legrand çalışanları, bir çalışmaya imza atarken, öncelikle kendimizi müşterimizin yerine koyarız. Dolayısıyla da kaliteden ödün vermeden,  yenilikçi ürünlere imza atarız.

Bu sayede Avrupa kapsamında ISO 50001 Enerji Verimliliği Belgesi alan ilk ve tek firma olmayı başardık. Bu alanda da sektörümüze örnek ve öncü olacak çalışmaları hayata geçirmekten dolayı mutluyuz. Öte yandan tüm bu süreç boyunca projeyi yürütürken danışmanlık hizmeti aldığımız Bureau Veritas ile çalışmaktan büyük keyif aldık” dedi.

 

Legrand, 2018 yılına kadar yaşanan enerji israfını yüzde10 azaltacak

Üretim esnasında yaşanan enerji israfını minimum sevide tutmaya çalışan Legrand, 2014-2018 yol haritası ile kullanılan enerjiyi en az %10 oranında daha azaltmayı hedefliyor. Binalardaki otomasyon sistemleri ile enerji verimliliğine uygun çözüm ve hizmetler sunan Legrand, çevre politikası tutumuyla sektördeki diğer firmalara ne kadar kararlı olduğunu da gösteriyor.

Legrand Grubu’nun bünyesindeki firmalarının %90’ ının,  Avrupa Enerji Yönetim Sistemi (ENMS) – ISO 14001 belgesine sahip olmasında Legrand Grubu’nun katkısı büyüktür. Bina ve yapılardaki tüm elektrik altyapısına yönelik ürün ve sistemler sunan Legrand, grup şirketlerine sunduğu hizmet ve teklifler ile enerji verimliliğinde sürekli bir iyileşme sağlayacağa benziyor. Öte yandan elektrik ve dijital bina altyapısı ve enerji yönetimi sistemi sertifikası ISO 50001, Legrand’ın Limoges (Fransa) Fabrikası’nın yanı sıra 21 üretim tesisi ve Fransa’da bulunan 3 lojistik tesisi, Macaristan, İtalya, Hollanda, Polonya, İspanya ve İngiltere’yi de kapsıyor.

#Legrand #ISO9001KaliteYönetim  #ISO14001ÇevreYönetimSistemleri #ISO50001EnerjiVerimliliğiBelgesi #yenibirilk #AvrupaENMSenerjiverimliliği #LegrandGrubuİdariDirektörüPatriceSoudan