MUTLU ŞEHİR OSMANİYE’NİN GÜNEŞ İLE GÜLEN YÜZLERİ

EKORE’NİN OSMANİYE’DEKİ 1.2 MW KURULU KAPASİTELİ GES’İ DEVREYE GİRDİ

 

Osmaniye Belediyesi 2015-2019 Stratejik Planı’nda hedefini “Mutlu Şehir Osmaniye” olarak belirlemiş ve çıkılan bu yolda çağdaş, modern ve bölgesel yaşam merkezi olan bir Osmaniye inşa etmek için çalışmalarını yürütmekte. EkoRE olarak biz de Osmaniye’nin “Mutlu Şehir” hedefine katkıda bulunmak istedik.

hbr3

Doğanın cömert davrandığı ve medeniyetlerin beşiği bu bereketli topraklarda “Mutluluk”; yine şehrin ekonomik gelişmesine katkıda bulunacak teknolojide temiz enerji ile üretilmiş elektriği “Mutlu Kentin Mutlu İnsanları’na sunabilmektir. Doğanın bize armağanı olan güneş enerjisi ile santrallerimizden birini Osmaniye’ye kurarken “Mutlu Şehir Osmaniye’nin Güneşle Gülen Yüzleri”’ne vesile olmak istedik.

EkoRE’nin Osmaniye Düziçi’ndeki 1.2 MW kurulu kapasiteye sahip güneş enerjisi santrali devreye girdi. 1,980 MWh/yıl elektrik üretirken 1,346.4 ton/yıllık Karbondiyoksit (CO2) salımını önleyen Osmaniye GES’de EkoRE hem EPC (Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) firması hem de yatırımcı konumundadır. Daha yaşanılabilir bir gelecek için çalışan EkoRE hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde yenilenebilir enerji projeleri geliştirmeye devam etmektedir.

#Osmaniye, #ekore, #günesenerjisi