Tesa, Intersolar 2016’da tanıttığı yeni çözümleriyle güneşe umutla bakıyor

80 ülkeden on binden fazla ziyaretçiyi ve 550 katılımcı firmayı ağırlayan ve uluslararası önemiyle dikkat çeken İntersolar 2016’da tesa, PV modüller için tasarladığı yeni çözümleri ile dikkat çekti.

Dünya genelinde 2016 yılında kurulacak ek güç beklentisi 59 GW

11-13 Temmuz tarihleri arasında San Francisko, Moscone Merkezinde gerçekleşen İntersolar, geçtiğimiz 9 yılda solar endüstri içinde mükemmel bir ivme yakaladı.Dünya genelinde, 2016 yılında kurulacak ek güç beklentisi 69 gigawatt seviyesindeyken bugün Amerika’da yeni fotovoltaik sistemlerle mevcut rakam 14,5 gigawatt’a ulaşmış durumda.Yaşanan gelişmelerle Kuzey Amerika’daki solar endüstrisinde gelecek vadeden Intersolar’a katılım sağlayan tesa, başarılı bir fuar süreci geçirdiğini açıkladı.

Tesa ile hızlı, temiz ve kolay enerji üretimi

Yeni işler geliştirmek için mükemmel bir fırsat olan İntersolar’da tesa iş ortakları üç günlük etkinlik süresince yaklaşık 70 kontakla ttesailetişim kurdu. Bununla birlikte, mevcut kontakları ile ilişkilerini güçlendirdi ve sektördeki birçok farklı tedarikçi firmayla da yoğun görüşmelerde bulundu.mtesa Yenilenebilir Enerji Global Satış ve Pazarlama Müdürü Andreas Stein, “çerçeveleme süresince bandın koruyucusunu otomatik ayıran el tipi bantlama aplikatörümüz ve uzun metraj bant taşıyabilen motorlu sistem olan bobin sarım bantlama makinemiz ile birlikte PV modül üretim hattında anahtar teslim çözümler sunmaktayız. tesa bantları ve sistemi ile birlikte hızlı, temiz ve kolay üretim yapılabilmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Son dönemin trendi cama cam (çerçevesiz) olan solar panellerde üretim, taşıma ve montaj sırasında cam kenarlarında oluşabilecek hasarları önlemek adına pazara sunulan yeni tesa 65052 kenar koruyucu bantlar ziyaretçiler tarafından incelendi. Özel aplikatörü sayesinde uygulaması rahat olan ürün, fuarda yoğun ilgi gördü. Ayrıca, PV modülleri sabitlemek sabitlenmesi için önerilen tesa ACXplus akrilik köpük çift taraflı bantlar fuar alanında en dikkat çeken çözümlerden biri oldu.

#tesa #Intersolar #fotovoltaiksistemler #Aktüel