Aktif Mühendislik, Kompakt Güneş Enerjisi Dağıtım Merkezlerini tanıttı

 

Aktif Mühendislik Satış Müdürü Tanay Kalafat firmanın sektöre sunduğu çözümlerden bahsetti.

Ölçme, koruma ve güç kalitesi gibi alanlarda faaliyet gösteren firma, 15 yılı aşkın süredir müşterilerini ürettiği standart ve projeye özel çözümlerle buluşturmaktadır.

 

Firmanızdan bahseder misiniz?

Aktif Mühendislik, 1996 yılında kurulmuştur. Elektrik sektörünün güç kalitesi, ölçme, koruma alanlarında çalışıyoruz. Şirketimiz, özellikle güç kalitesi konusunda ürettiği birçok farklı çözümlerle sektörde boy göstermektedir. Bu çözümlerin birçoğu pazarda çok fazla örneği olmayan, Türkiye’de ilk kez uygulanmış çözümlerdir. Sunduğumuz çözümlerden en önemlisi de güneş enerjisi dağıtım merkezleridir. Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarında da öncelikle bu sistemimizi tanıtmak üzere yer aldık.

Türkiye’deki diğer firmalardan önemli bir farkımız var, biz solar sektöründeki birçok alanda üreticiyiz. Orta gerilim hücreleri, prefabrik ve monoblok beton köşkler, invertörler ve yardımcı ekipmanların üretimini sağlıyoruz. Bu ürünlerin tamamını Aktif markasıyla Türkiye’de Ankara ve Friem markasıyla İtalya’da Milano tesislerimizde üretiyoruz. Fuar bizim için oldukça iyi geçiyor. İlk iki gün birçok yatırımcımız ve müşterilerimiz bizleri ziyaret etti. Çözümlerimizi ve ürünlerimizi anlatma fırsatı bulduk.

 

Ağırlıklı olarak temas kurduğunuz ülkeler hangileriydi? Aldığınız geri dönüşler nasıl oldu?

Daha çok yerli yatırımcılarımızla temas kurduk. Uluslararası ziyaretçiler de oldu. Genelde Avrupa ülkelerinden ziyaretçi oldu ama ağırlıklı olarak yerli yatırımcılarımız bizi ziyaret ettiler. Dönüşler oldukça iyiydi. Ellerinde birçok projesi olan firma ve yatırımcı bizi ziyaret etti, fuar sonrası kendileriyle irtibata geçeceğiz. Muhtemelen işimizi daha da büyüteceğiz.

 Solarex İstanbul Aktif Mühendislik röportajı izle

#AktifMühendislik #SatışMüdürü #TanayKalafat #solarinverter #güneşenerjisi #Solarexİstanbul

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*