Avrupa konut güneş enerjisi Huawei FusionHome ile daha akıllı

Huawei FusionHome Avrupa konut piyasası için Huawei Akıllı Enerji Çözümünü açıkladı. Münih’de düzenlenen Intersolar 2017’de açıklanan Huawei FusionHome, modern evin bağlantılı teknolojisi ile akıllı PV donanım ve akıllı izleme yapan yazılımı tamamlıyor. Bu kombine çözüm müşterilere güç tüketiminin verimli yönetimini sağlıyor ve enerji verimini maksimum kılarken daha iyi bir hayat için akıllı enerji sunuyor.

Yemekte konuşma yapan Huawei’nin Akıllı PV Konut Çözüm Genel Müdürü Steven Zhoutao, şunları söyledi: “Huawei FusionHome Akıllı Çözümü evde güneş PV kurulum yatırımında geri dönüşümü maksimize edecek kolay dağıtım, kolay kurulum ve kolay kullanım çözümü sağlayarak akıllı enerji yönetimini rafine etmeyi amaçlıyor.”

Bütün Çatı üstü planların hepsi için uygun olan akıllı PV çözüm sağlayan Huawei FusionHome konut piyasasının tamamının müşteri ihtiyaçları yelpazesini karşılayacak esnekliğe sahip. Huawei FusionHome Akıllı PV İyileştirici en kompleks çatıların alanlarında maksimum alan kullanımıyla birlikte, gölge-eğilimli alanlarda, değişik yönlerde ve farklı modül tiplerinin bir sıra dahlinde kurulumu ve %5-30 arasında enerji verimliliği sağlıyor.

Daha çok silikon ve az bakır kullanımı ve Huawei patentli 5-seviye topoloji ile Huawei FusionHome, invertör etkinliğini %98.6’ya kadar artırarak, yeni bir sanayi standardı oluşturuyor. Akıllı çoklu-seviye topolojisi gibi çok daha kesin bir güç değişim ve kontrol teknolojisi AC çıkış dalgalarını düzenliyor ve ev enerji sistemlerini kullanıcılarının üretim ve verimini önemli ölçüde artırıyor.

Ev içinde, Huawei FusionHome Akıllı Enerji Merkezi akıllı ev aletleriyle iletişim kabiliyeti olup, kullanılan güneş gücünün miktarını maksimize edecek bilgi ve enerji akış kontrolü sağlar. Tak & çalıştır, DC bağlantı, enerji depolama arayüzü kolay erişim imkânı sağlar ve bataryalara herhangi bir zamanda ilave depolama esnekliği tanımakta, maliyetler yüksek kalırken kullanıcılara başlangıçtan enerji depolama sistemlerine yatırım yapma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Kullanıcıların gerçek zamanda PC veya akıllı telefon üzerinden sistemlerini izleyebilmesini sağlayan teknoloji, akıllı güç sensörü ile belirlenen herhangi bir zamanda mevcut gücü, hava şartlarını ve elektrik fiyatlamasını göz önüne almaktadır. Piyasada düşük maliyetli elektrik mevcut olduğu zaman Huawei FusionHome, şebekeyi otomatik olarak değiştirerek bu zamanda bataryaları yeniden şarj etmekte ve böylece enerji maliyetlerini minimize etmektedir.

Huawei FusionHome Akıllı Enerji Çözümü, başlama etkinliğini %50’den daha fazla geliştirecek bir dokunuşla başlat özelliği ile kullanıcı tecrübesini basitleştirmek için tasarlanmış.

I-V tanı dahil uzaktan yazılım yükseltme, yenileme servisleri, uzak ve görsel modül-seviye yönetimi, sadece bir butona basmakla hepsi gösterilebilmekte. Bu PV modül hatalarının 17 tipini uzaktan kontrol etme imkanı sağlıyor, ve sitede kontrol ihtiyacını ortadan kaldırarak O&M masraflarını önemli ölçüde azaltıyor. Senkronize bilgi ve enerji akışlarıyla Huawei FusionHome, kullanıcılar için akıllı, basit ve güvenli bir ev tecrübesi sunuyor.

#Huawei #FusionHome #akıllıenerjiçözümü #PV #enerji #Münih #Intersolar2017 #Solarenerji #teknoloji