CW Enerji milli paneller için gün sayıyor

 

CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz firmanın Temmuz ayı itibariyle yerli panel üretimine geçeceğini açıkladı.

CW Enerji hem ürün tedariki sağlıyor hem de anahtar teslim projelerde çözüm ortağınız oluyor.

 

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

10 yılı aşkın süredir Solar Enerji alanında faaliyet gösteren bir firmayız. Güneş paneli üretimi, mühendislik ve montaj hizmetleri veriyoruz. Aynı zamanda Solar perakende pazarında Türkiye’nin dört bir yanında bayilerimiz aracılığı ile hizmet veriyoruz

 

Solarex İstanbul 2016 fuarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2016  Solarex, CW Enerji için diğer yıllardaki fuarlara göre  daha iyi geçti. Çünkü artık yatırımcılar bilinçlendi, resmi kurumlar proje onay ve kabul işlemlerinde daha da kalifiye oldu. Bu yıl önceki Solarex fuarlarına kıyasen daha çok yatırımcı fuarı ziyaret etti. 2017 Solarex’ in en az bu kadar iyi olacağını tahmin ediyoruz.

 

Fuarda yeni sergilediğiniz bir ürün var mı?
Bizim zaten öncelikli işimiz panel üretimi. CW Enerji Member of TELEFUNKEN Semiconductors marka panel üretiyoruz. Bunun birçok ülkeye ihracatını yapıyoruz. Geçen seneye kadar 60 hücreli panellerimizde maksimum 265Wp güce kadar üretim yapabiliyorduk ancak bu yıl 60 hücreli panellerde 280Wp’e kadar üretim yapmaya başladık ve tüm sertifikasyon sürecini tamamladık. Ayrıca Temmuz ayı içerisinde Antalya organize sanayi bölgesindeki fabrikamızda yerli üretim güneş panellerimiz bandımızdan çıkmaya başlayacak. Bugüne kadar Almanya ve Çin’de üretimini yapmış olduğumuz panellerimizi artık Türkiye’de de üretmeye başlıyoruz.

Solarex İstanbul CW Enerji röportajı izle

#CWEnerji #MemberofTELEFUNKENSemiconductors #GenelMüdür #VolkanYılmaz #yerligüneşenerjisipaneli