Değer katan çözümler

Alanında uzman birçok firmanın bayiliğini üstlenen Doğuş Elektrik, GES projelerine EPC çözümleri de sunuyor.

Sektörde kurulduğu günden itibaren elektrik malzemeleri tedarikçisi olarak konumlandırılan Doğuş Elektrik faaliyetlerine 1974 yılında “Özcan Diler – Elektrik Mühendisi” adı altında başlamış olup 1996 yılında yeniden yapılanma yaşayarak mevcut adını ve bugünkü şirket yapısının temelini aldı.

Firma, toptan ve perakende malzeme satışının yanı sıra A.G. Pano imalatı, endüstriyel yatırımlar, GES ve kojenerasyon enerji yatırımları ile ilgili alanında ihtiyaca göre anahtar teslim proje uygulaması ve malzeme tedariki gerçekleştirmekte.

Doğuş Elektrik, enerji ve endüstri yatırımlarında bayisi olduğu Hes Kablo, Siemens, Ulusoy Elektrik, Maksan Trafo, Philips, EAE Pano, Erse – Reçber Hcs markaları ile projeye uygun hizmet veriyor.

Son dönemde artan enerji ihtiyacını karşılamak ve de dışa bağımlılığı azaltmak adına teşvik edilen enerji yatırımları konusunda faaliyette bulunan firma, özellikle 2017 yılında yoğun bir şekilde yatırıma dönüşen GES projeleri konusunda EPC ve malzeme tedariki hizmetleri sunarak verimli bir yıl geçirdi.

Özellikle enerji yatırım projelerinde kullanılan fider yönetim ve aşırı akım rölelerinin devreye alınıp faaliyete geçmesi konusunda oluşabilecek sorunları önlemek ve geçici kabul ile kesin kabule hazır olması açısından mühendisler tarafından rölelerin sahada test ve devreye alma işlemleri yapılarak tüm hazırlık süreci firmanın kontrolünde sorunsuz şekilde geçiriliyor. Doğuş Elektrik, röleler konusunda yıllardır bayiliğini üstlenmiş olduğu Siemens markasının ürünlerini tercih ediyor ve projeye uygun şekilde gerekli olan ürünler Ulusoy markalı hücrelere entegre edilerek satışı ve devreye alınması yapılıyor.

GES projeleri konusundaki tecrübelerini bölgesi dışındaki yatırımcılarla da paylaşmak amacıyla Solarex İstanbul fuarına katılım sağlayan firma, yatırımcılara makul fiyat koşulları ile alabilecekleri en iyi hizmeti sunmayı istiyor.

#doguselektrik, #GES, #EPC, #ozcandiler