ET SOLUTIONS 19 MW’lık GES KURULUMU anlaşması imzaladı

Türkiye temsilciliği MEL SOLAR ENERJİ tarafında yapılan, Yenilikçi güneş teknolojileri ve özel finansman çözümleri ile küresel anlamda lider bir temiz enerji geliştiricisi ve işletmecisi ET Enerji grubunun bir parçası olan Alman EPC firması ET Solutions güneş santrali yatırımlarına devam eden Astroenergy ile Maraş, Osmaniye ve Ankara Akyurt’ta yatırımını yapacağı 19 MWp’lık güneş santralleri için anlaşmaya vardı.

ET Solutions Türkiye ortağı MEL SOLAR aracılığı ile müşterilerine güneş enerjisi santralinin hizmet ömrü boyunca geliştirme, finansman, mühendislik, satın alma, kurulum ve işletme & bakım-onarım faaliyetlerinde çözüm sunmaktadır.

3 ayrı bölgede inşaa edilecek güneş santrallerinde 71.064 adet poly kristal güneş panelleri, string invertörler, sabit çelik taşıyıcı aksam kullanılacaktır. GES’lerin bu yıl içerisnde hizmete girmesi planlanmaktadır. Santrallerinin yıllık üretimlerinin 37.000 MWh civarında olması beklenmektedir.

Et Solutions’ın anahtar teslim EPC hizmeti vereceği ve yaklaşık % 80 Performans Oranını (PR) garanti ettiği projelerde Enerji Nakil Hattı ve 2 yıl işletme & bakım-onarım’da verilecek hizmet kapsamındadır.

Bu sözleşme ile ET Solutions ve MEL SOLAR’ın bu yıl kurulumuna devam edilen GES miktarı Bilecik’te inşasına devam ettiği 1 MW GES projesi ile birlikte 20 MW’a ulaşmıştır.

Diğer yandan ET Solutions’ın Kasım 2015’te ET Solar paneller ile kurulumunu tamamladığı Antalya Korkuteli’ndeki 2 MW’lık ANTSA & KOZTEK GES projelerinde beklentilerin üzerinde performans oranları elde etmektedir.

#MELSOLARENERJİ, #ETEnerji, #EPC, #ETSolutions, #güneşsantrali, #yatırımlar, #19MWp, #GES