Gazioğlu Solar, verimliliği arttırıyor

 

Gazioğlu Solar Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Makine Mühendisi Kerim Gazioğlu Solarex İstanbul fuarını ve ziyaretçi profilini değerlendirdi.

Gazioğlu Solar, 2011 yılında kurulmuş kalite ve güvenilirlik ekseninde yerli üretim fotovoltaik panel ve mekanik montaj çözümleri sunan inovatif bir firmadır.

 

Firmanızdan bahseder misiniz?

Biz 2011 yılında kurulmuş bir panel üretim firmasıyız. Grup şirketlerimizin içerisinde alüminyum üretimi ve demir çelik üretimi vardı. 2011 yılının Eylül ayında da Gazioğlu Solar Enerji olarak bu güneş paneli üretim tesisimizi kurmuş bulunmaktayız. Türkiye içerisinde yerli üretim paneller yapmaktayız.

 

Fuarda sergilediğiniz yeni ürün var mı?

Solarex İstanbul fuarına ilk katıldığımızda sanırım 2011 yılıydı. O zaman 240W’la gelmiştik şimdiyse 280W’a kadar panelimiz mevcut. Verimlilikler artıyor, biz de bu teknolojileri sürekli takip ediyor ve fuarlarda sergiliyoruz.

 

Solarex İstanbul 2016 fuarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Fuar gayet güzel ve keyifli geçiyor, Türkiye’de solara ilginin ne kadar artmış olduğuna şahit oluyoruz. Türkiye’de özellikle yerli üretici sektörün biraz dışında kalıyordu maalesef yatırımlarda yabancı ürünler tercih ediliyordu. Fuarda gördüğümüz ilgi bunun değişeceğine dair inancımızı arttırıyor. İnşallah pazarda payımız daha fazla olacak.

 

Fuardaki ziyaretçi profilini değerlendirecek olursak hangi ülkelerle daha çok temas kurdunuz?

Ortadoğu ülkelerinden gelen ziyaretçilerle daha çok temas kurduk. Asya’dan gelen katılımcı ve yerli yatırımcı çok fazla vardı. Esas hitap etmek istediğimiz ve fuara katılış amacımızda olan yerli yatırımcılara ulaşmak bazında bizim için çok uygun bir fuardı. Ama yabancı yatırımcıların da geldiğini görmek güzel oldu. Hem yerli tüketimi yaygınlaştırmaya hem de yurtdışına ihracat şansımızı artırmaya çalışıyoruz.

 Solarex İstanbul Gazioğlu Enerji röportajı izle

#GazioğluSolar #Enerji #YönetimKuruluÜyesiMakineMühendisi #KerimGazioğlu #Solarexİstanbul #fuar