Halk Enerji gücünü Ar-Ge’den alıyor

Halk Enerji yatırımcısına sabit sistem tasarımlardan %16-22 daha fazla gelir sağlayacak tek eksenli güneş takip sistemi geliştiriyor.

Türkiye’de 2006 yılından beri güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren Halk Enerji, ülke genelinde hayata geçirdiği santral kurulumlarının yanı sıra GES yatırımları ve AR-GE projeleri ile de adından söz ettiriyor.

Halk Enerji, bugüne kadar devreye aldığı 200 MW üzerinde GES kurulumu ile Türkiye’de en çok santral kuran firmalar arasında yer alıyor.

Gelişen güneş enerjisi sektöründe önemli bir yere sahip olan Halk Enerji, 2017 yılında müşterilerine EPC hizmeti vermesinin yanında yaptığı işbirlikleri ile finansal çözümler de sunarak birçok projeye hayat verdi.

Enerji depolama, enerji yönetimi ve enerji tahmin sistemleriyle ilgili Ar-Ge projeleri devam ediyor

Firma 2017 yılında sabit yer sistemlerine ek olarak kendi bünyesinde geliştirdiği esnek ve verimli parça tasarımı sayesinde farklı özelliklerdeki sahalara kolay uygulanabilen tek eksenli güneş takip sistemini yatırımcılarına sundu. Mekanik, elektronik kart ve izleme yazılımı tasarımı Halk Enerji mühendisleri tarafından geliştirilen ve tamamen yerli olan sistem, Bilecik’in Söğüt ilçesinde 3,6 MW kapasiteli olarak devreye alındı.

Yatırımcısına sabit sistem tasarımlardan %16-22 daha fazla gelir sağlayacak tek eksenli güneş takip sistemi geliştiren firma bu sistemi, “Halk Enerji’nin 2018 yılında hem müşterilerine sunacağı verimli bir alternatif hem de kendi yatırımlarında uygulayacağı bir sistem olacak” şeklinde açıklıyor.

2016 yılında Erzurum’da devreye alınan Türkiye’nin ilk lisanslı ve lisanssız bir arada projesini gerçekleştiren Halk Enerji, 2018 yılında Kahramanmaraş, Niğde ve Konya’da toplamda 32 MWe lisanslı projenin kurulumunu gerçekleştiriyor.

Sektör tecrübesi ve dinamik yapısı ile değişime hızla ayak uyduran Halk Enerji, enerji depolama, enerji yönetimi ve enerji tahmin sistemleri ile ilgili Ar-Ge projelerine devam ediyor.

#halkenerji, #sabitsistem, #arge, #gunestakipsistemi