Qleen dış cephe temizliğine farklı bir vizyon getiriyor

 

Qleen Firma Yetkilisi Özkan Tütüncüğulları fuarda sergilemiş oldukları ürünleri anlattı ve sorularımızı yanıtladı.

Solarex İstanbul 2016 fuarında gelişmiş dış cephe temizlik ürünlerini ziyaretçilerle buluşturan Qleen, yoğun ilgi gördü.

 

Firmanızdan bahseder misiniz?

Solar panel temizlik üzerinde kurulmuş bir firmayız. Bunları Almanya’dan getirtiyor ve Türkiye distribütörü olarak Türkiye’deki müşterilere ulaştırıyoruz.

 

Fuarda sergilemiş olduğunuz ürünün özelliklerinden bahseder misiniz?

Öncelikle panelleri koruma amaçlı üretilmiş makinelerdir. Çünkü paneller yüksek yatırımlı ürünler bu sebeple 20 yıl dayanmaları gerekiyor, bu sebeple öncelikle panelleri korumak daha sonrada verimini korumak ve üretimi artırmak amaçlı üretilmiş makineleri ziyaretçilerle buluşturduk.

 

Solarex İstanbul 2016 fuarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Beklentilerinizi karşıladı mı?

Beklentilerimizi çok aştı… Biz dünyanın her yerinde fuarlara katılıyoruz özellikle Almanya’da fuarlarda bulunuyoruz. Orada artık solar sistemler oturtulmuş ve unutulmaya başlandı ama Türkiye’de daha çok yeni ve çok hızlı gittiği için bize biraz sürpriz oldu diyebilirim.

 

Ziyaretçi profilini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ziyaretçi profili ikiye ayrılıyor bizim için birincisi solar panellerini kurmuş ve nasıl koruyabilirim nasıl verimini artırabilirim gibi arayış içinde olan ziyaretçiler. İkincisi yakında solar panellerim kuruluyor bunları temizlemek için neye ihtiyacım var şeklinde yaklaşan ziyaretçiler. Yani ilki hemen çözüm isteyen, ikincisi daha sonrası için çözüm isteyen ziyaretçiler.

Solarex İstanbul Qleen röportajı izle

#Qleen #FirmaYetkilisi #ÖzkanTütüncüğulları #fotovoltaikpanel #dışcephetemizliği #Solarex