Schletter ile güneşi takip edin

 

Solarex İstanbul’da 5.kez müşterileriyle buluşan Schletter firmasının Genel Müdürü Taner Öztürk ile kısa bir fuar değerlendirmesi yaptık.

Schletter son teknoloji hafif metal mamüllerinin lider üreticisi olarak, modern solar montaj sistemleri ile alüminyum ve paslanmaz çelikten ileri teknoloji ürünler dizayn ediyor ve üretiyor.

 

Firmadan ve sizin firmadaki görevlerinizden bahseder misiniz?

Firmamız Almanya Münih merkezli bir konstrüksiyon şirketidir. Güneş enerjisi sistemlerine altyapı üretiyoruz. Ben de 2011 yılından beri Türkiye’de şirket müdürü olarak devam ediyorum. Solarex İstanbul bizim için her yıl katılım sağladığımız bir fuar, müşterilerimiz bizi burada ziyaret ediyor, biz de onları yeni projelerimizle buluşturuyoruz. Çok faydalı verimli bir fuar oldu.

 

Önceki yıllara göre değerlendirdiğinizde fuarı nasıl buldunuz?

Bu Solarex İstanbul fuarına 5. katılımımız oldu. Solarex İstanbul fuarı geçen yıllarda da iyiydi ama bu yıl daha yoğun geçti. Güncel mevcut projeleri olan müşterilerimiz şirketler gelip görüşme sağladılar. Biz de yeni ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulduk. Bizim açımızdan çok yoğundu, güzel geçti.

 

Bu yıl fuarda yeni bir ürün tanıttınız mı? Ya da yeni projeleriniz var mı?

Geçen sene yeni ürünümüzü Almanya’da tanıtmıştık. Tek eksenli güneşi takip eden bir Tracker sistemimiz var. Sistemimiz bu fuarda çok ilgi gördü Türkiye’de de kurulumlara başladık. 5 MW Konya Karapınar’da, 11 MW Kayseri’de EPC şirketleriyle birlikte kurulumunu gerçekleştirdik ve bu kurulumunu sağlamış olduğumuz sistemleri burada birebir tanıtma fırsatı bulduk.

 

Ziyaretçi profili açısından değerlendirecek olursak hangi ülkelerle daha çok temas kurdunuz?

Türkiye bizim için önemli bir pazar, birebir partnerlerimiz ve müşterilerimizle görüştük. Yurtdışından komşu ülkelerden gelen ziyaretçiler de fazlaydı ama portföy açısından Türkiye bizim için öncelikliydi.

 

Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki geleceğini değerlendirir misiniz?

5 senedir buradayız, daha da devam etmek istiyoruz. Güneş alan bir ülke, imkânlar çok geniş ama işte mevzuat birtakım sıkıntılar sektörün yavaş ilerlemesini sağlıyor. Önümüzdeki yıllarda inşallah bu engeller açılacak.

 Solarex İstanbul SCHLETTER röportajı izle

#Schletter #GenelMüdür #TanerÖztürk #Solarexİstanbul #Güneşenerjisi #fuar #GES #Kayseri #EPC #Konya #Karapınar #Tracker