YEO Solar Ortadoğu ve Afrika’nın güneşine değer katacak

YEO Solar 2018 yılında yatırım ve projelerine yenilerini ekleyerek hedef büyütecek.

Elektrik ve enerji sektörünün her alanında faaliyet gösteren ve YEO Şirketler Grubu’nun en genç üyesi olan Yeo Solar, güneş enerji santrallerinde anahtar teslim kurulum yapan bir taahhüt firması.

Kendi kabiliyetlerine diğer grup şirketlerinin tüm tecrübe, bilgi ve teknolojilerini de katarak güneş enerjisi sektörüne yenilikçi çözümler sunan firma, işi yatırımcının tüm beklentilerini karşılayarak tamamlamaya ve her zaman arkasında durulabilecek rahatlıkta teslim etmeye özen gösteriyor. Bu hassasiyet YEO’nun sadece güneş enerjisi değil, elektrik ve enerjinin her alanında global şirketlerde yaptığı ve devam eden projelerine de yansıyan kurum kültüründen geliyor.

Sektöre hızlı bir giriş yaparak geçtiği için yıl birçok projeyi sorunsuz ve tam zamanında teslim eden firma, 2017 sonunda değişen mevzuattan etkilenmek istemeyen yatırımcılarının da zamanında kabullerini gerçekleştirdi. Bu dönemde hassas tedarik yönetimi süreçleri sayesinde, sektörde maalesef çokça karşılaşılan ürün tedariki sorunlarını yaşamayarak projelerini iş planına uygun olarak devreye aldı.

2017 yılı sektördeki bütün firmalar için hareketli geçen ve YEO Solar’ın toplamda 3.000 MW’ın üzerinde kurulu güce ulaştığı bir yıl oldu. Firma, böyle bir yılın ardından hem kalite hem de profesyonel proje yönetiminin farkının sektördeki yatırımcılarca daha net gözlemleneceği ve öneminin daha da öne çıkacağı bir 2018 yılı bekliyor. YEO Solar önümüzdeki dönemlerde de yüksek gerilimden enstrümantasyona kadar enerji ve endüstriyel taahhüt alanındaki tecrübelerini ve güçlü teknik kadrosuyla yatırımcıların bu taleplerini karşılamaya devam edecek.

Firma bu yıl da, hali hazırda çağrı mektubu olan, lisanslı projeleri ve öz tüketim amaçlı endüstriyel ve ticari çatı tipi projeleri için çalışmayı, yeni uygulamalar kullanarak fark sağlamayı hedefliyor. Ayrıca devam eden şantiyeleri ve ofislerinin bulunduğu Ortadoğu ve Afrika’ya yönelerek o bölgelerdeki Türk ve uluslararası yatırımcılara güneş enerjisi alanında hizmet vermeyi amaçlayan firma, bu hedeflerinin dışında yatırımcı kimliğini de devam ettirerek GES ve biyogaz santrali yatırımlarına yenilerini ekleyecek.

#yeosolar, #solarenerji, #guncel