EAE Elektrik, özel güneş paneli taşıma ürününü tanıttı

 

EAE Elektrik Kablo Kanalı Müşteri Temsilcisi Barış Gülleoğulları fuarda sergiledikleri üründen ve ilk katılımları olan Solarex İstanbul fuarındaki ziyaretçi ilişkilerinden bahsetti.

Ar-Ge çalışmalarıyla yüksek enerji tasarrufunu hedefleyen EAE Elektrik’in kuruluşu 45 yıl öncesine dayanıyor.

 

Kısaca firmanızdan bahseder misiniz?

EAE Elektrik yaklaşık 45 yıldır elektrik sektörde. EAE Elektrik bünyesinde busbarlar, kablo kanalları, askı sistemleri ve iç tesisat ürünleri üretiyoruz. Müşterilerimizden gelen yoğun talep üzerine konstrüksiyon sistemleri üzerine bir yatırım yaptık ve bundan sonra Solarex İstanbul fuarında yer almak üzere katılım sağladık.

 

Solarex İstanbul 2016 beklentilerinizi karşıladı mı? Fuarda yeni ürün sergilediniz mi?

Fuardan oldukça memnunuz, iyi tepkiler aldık. Sergilediğimiz ürün sıcak daldırma çelik bir panel taşıma ürünü. 40.000 metre kapalı alan üzerine kurulu olan Gebze Dilovası’ndaki fabrikamız, aylık 5.000 ton üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük sac işleme tesislerinden biridir. Ayrıca fabrikamız LEED ‘GOLD’ sertifikası ile çevreye ve doğaya olan duyarlılığını en üst seviyede tutmaktadır. Güneş panelleri taşıma sistemleri ile alakalı özel bir üretim bandı kurduk. Tesisimizde tamamen TSE’nin yeni getirdiği standartlara uygun şekilde üretim yapılmaktadır. Üretim hattımızda bulunan sac şekillendirme makineleri, yine EAE grup firmalarından biri olan EAE MAKİNE tarafından üretilmektedir. Ürünlerimizin kaplama işlemi de yine kendi tesisimizde bulunan Sıcak Daldırma istasyonunda yapılmaktadır.

 

Ziyaretçi bazında değerlendirirsek en çok hangi ülkelerle temas kurdunuz?

Fuarın ziyaretçi anlamında gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. İlk katılımımız olmasına rağmen proje firmaları, EPC firmaları standımıza ilgi gösteriyor. Biz bu sene açık söylemek gerekirse son anda katıldık. Fuara katılım gösteremeyen bir firmanın yerini aldık. Ama önümüzdeki sene ve ilerleyen senelerde daha iyi bir stant ve tanıtımla yer almayı düşünüyoruz. Ziyaretçilerden de olumlu tepkiler aldık. Fuar sonrasında gayet yoğun bir çalışma içerisine gireceğimizi düşünüyorum.

 

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Ben Türkiye’de solar enerjinin her anlamda üretici ve yatırımcıların çoğalmasını mutlulukla ve gururla karşılıyorum umarım önümüzdeki senelerde ülkemizin ışınım kapasitesini hakkıyla kullanan firmalar ve yatırımcılar olur.

Solarex İstanbul EAE Elektrik röportajı izle

#EAE #Elektrik #KabloKanalıMüşteriTemsilcisi #BarışGülleoğulları #Solarexİstanbul

Bir yorum

  1. Ali refik Ertekin

    Firmayı ve ürünlerini başarılı buldum. Ürünlerini Kullanmaktan , işbirliği yapmaktan onur duyacağım.