Yiğit Akü’nün fark sağlayan tasarımları Solarex İstanbul’da

Yiğit Akü, Solarex İstanbul ziyaretçilerini yüksek çevrim ömrü ve derin deşarj yeteneğine sahip Jel Aküleri ile buluşturuyor.

Jel ve Özel Seri VRLA Derin Deşarj Aküler ile fuara katılan Yiğit Akü, yüksek çevrim ömrü ve derin deşarj yeteneğine sahip Jel Aküleri sektör ile buluşturuyor.  Solar sistemlerde donatılmış deniz araçlarında, enerji depolama amaçlı, uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen, özel tasarlanmış, VRLA Jel Derin Deşarj Akü serisi ile alanındaki ihtiyaçlara cevap veriyor.

2019 yılına hızla giriş yapan, 2018 yılında akü sektöründe “İhracatta Lider” olan ve global arenadaki yerini koruyan Yiğit Akü;  marin, gemi, yat, tekne ve deniz araçları için özel geliştirdiği Marin Aküler ve Marin Jel Aküleri ile nitelikli ve fonksiyonel çözümleri tüketicilerine sunuyor.  Marin Aküler’de üstün çözümler sunan Yiğit Akü; denizde sizi yarı yolda bırakmayacak, maksimum korozyon direnci,  yüksek çevrim ömrü, düşük iç dirence sahip glass mat seperatörleri, vibrasyona karşı güçlendirilmiş tasarımı ile fark oluşturacak.  Yiğit Akü aynı zamanda;  ağır hizmet koşullarına uygun güçlü plakaları ve iç tasarım mükemmelliği sayesinde deniz araçlarında maksimum düzeyde performans sağlıyor.

Çözüm odaklı yaklaşımı ve yenilikçi yapısı ile 40 yılı aşkın süredir fark sağlayan Yiğit Akü, sektörün temsilcisi olarak başarılara imza atmaya devam ediyor.   Ekonomik gelişmenin kaynağı olarak Ar-Ge ve Ür-Ge’ye dayalı yatırımlarını her yıl daha da artıran Yiğit Akü, 5 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat yaparak, lider adımlar ile sektörün öncüsü olarak ilerliyor.