Güneş, Türkiye’den CW Enerji ile Yükseliyor CW Enerji, Antalya OSB’de 3.GES’ini Faaliyete Geçirdi

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyet gösteren, Türkiye’nin lider güneş paneli üreticisi CW Enerji, kendi fabrika çatısına yaptığı sanayinin 3. Lisanssız çatı üzeri güneş enerjisinden  lektrik Üretim Santralini (GES) faaliyete geçirdi. Firma, fabrikanın çatısının üstünde kurduğu bu GES ile elektrik ihtiyacının önemli bir  ısmını güneşten karşılayacak.

Yıllık 270 Megawatt (MW) kapasiteli tam otomatik üretim hattında Fotovoltaik Güneş Paneli Üretimi ile ana yüklenici firma olarak hizmet veren sektörün lideri CW Enerji CEO’su Tarık Sarvan, projeyle ilgili yaptığı açıklamada söz konusu GES ile fabrikanın elektrik ihtiyacının önemli bir kısmını güneşten karşılayacaklarını belirterek, sahanın aynı zamanda CW Enerji için ürün kontrol ve deney alanı olduğunu bildirdi. Çatı üstünde bulunan GES’te dünyaca ünlü 4 farklı invertör markası kullandıklarını dile getiren Sarvan, GES’lerin invertörler bazında uzaktan izleme veri sistemi sayesinde anlık kontrolünün sağlanacağını belirterek, böylece farklı marka invertörleri bizzat kendi tesislerinde deneyimleme ve performans ölçümlerini yapma fırsatlarının olduğunu ifade etti. CW Enerji’nin Türkiye ve Avrupa’da güneş enerjisi piyasasında kazandığı tecrübelerle sektöre yön verdiğine dikkat çeken CW Enerji CEO’su Tarık Sarvan, ”Yenilikçi teknolojilerin deneyimleneceği bu alanda çatı üzeri GES teknolojilerinde AR-GE bölümümüzün geliştirdiği yeni ürünleri de test edeceğiz” diye konuştu.Türkiye’de 2010 yılından bu yana hareketlenen güneş enerjisi sektöründe elektrik üretim sistemleri konusunda yaklaşık 100 MegaWatt kapasitede güneş enerjisi santrali devreye alan CW Enerji, bu yılsonuna kadar Türkiye’de 200 MegaWatt kapasitede GES kurulumunu tamamlayacak.

Temiz Enerji Rüzgarını keşfeden Batman’ın GES’lerini CW Enerji kurdu

çtıAntalya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren CW Enerji’nin CEO’su Tarık Sarvan, 24.948 panelin kullanıldığı santralde titiz bir çalışma sürdürdüklerini belirterek, “Çevre dostu, temiz enerji kaynağı güneşi keşfeden Batman, güneş gibi sınırsız ve ücretsiz olan bir kaynaktan sonuna kadar faydalanmayı hedefliyor. Batman, güneşlenme açısından çok şanslı bir coğrafya. Ülke olarak güneş enerjisi potansiyelimiz toplam elektrik enerjisi ihtiyacımızın tamamından kat ve kat daha fazlasını tek başına karşılayabilecek kadar büyük. Biz de CW Enerji olarak yaptığımız ciddi yatırım hamleleriyle bu potansiyeli ortaya çıkarmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

#AOSB, #CEO, # CW, #AR-GE