İnnovary Enerji anahtar teslim güneş enerjisi santralleri kurulumu sağlıyor

 

İnnovary Energy Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mercik sorularımızı yanıtladı ve ekledi; “Piyasada en büyük eksiklik olan finans bölümünü çözmeye çalışıyoruz.”

İnnovary Enerji, deneyimli mühendislerden ve teknik ekipten oluşan donanımlı kadrosuyla şebekeye bağımlı ve şebekeden bağımsız fotovoltaik sistemlerin projelendirme, malzeme tedariki ve kurulum safhalarını gerçekleştirerek anahtar teslim projelere imza atıyor.

 

Bize firmanızdan ve faaliyet alanlarından bahseder misiniz?

Firmamız 2010 yılında kuruldu, anahtar teslim güneş enerjisi santralleri kuruyoruz. Şuanda Türkiye’de herkes çağrı mektubunu aldı, bunların satışları yapılıyordu yeni çıkan kanunla satışlar durduruldu. Artık piyasada en büyük eksiklik olan finans bölümünü çözmeye çalışıyoruz. Finans konusunda yatırımcılara destek sağlamaya çalışıyoruz. Bunu şu şekilde yapıyoruz biz kendilerine direk finans desteği vermiyoruz. Projeleri hazır ve imar onayını geçmiş çalışmalara, değerlendirme yaptıktan sonra yap, işlet ve devret tarzında yani kurulum anahtar teslimi biz yapıyoruz, sonra kendimiz işletiyoruz. 10 sene boyunca yapılan yatırımı işlettikten sonra %10 ila %15 arasında yatırımcıya pay bırakıyoruz. 10 senenin sonunda da bütün yatırımı yatırımcılara teslim ediyoruz.

 

Solarex İstanbul 2016’yı nasıl değerlendiriyorsunuz? Beklentilerinizi karşıladı mı?

Evet, beklentilerimizi karşıladı. Genel olarak güzel bir fuar süreci geçirdik.

 

Ziyaretçi profilini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ziyaretçi profili gayet iyiydi. Araştırmak için ve gerçekten bu işi yapmak için gelenler var. Katılım güzeldi baya yoğunduk fuardan memnunuz.

 Solarex İstanbul İnnovary Energy röportajı izle

#İnnovaryEnergy #YönetimKuruluBaşkanı #HasanMercik #Solarexİstanbul #fotovoltaik #EPC