Prysmian solar kontakt çözümleriyle enerji tedarikini kolaylaştırıyor

Prysmian Group solar kontakt ürünleriyle hem güvenli enerji tedariki hem de kolay kurulum imkanı sunuyor.

Güneş enerjisi santralinin toplam maliyetinin %2’den azını oluştursa da doğru kablolarla elle tutulur farklar oluşturmak mümkün. Prysmian Group, solar kablolar için geliştirdiği Prysmian Performans Testi (PPT) ile kabloları, güvenlik, yüksek performans ve toplam proje maliyetinde sağladığı avantajlarla test ediyor.

Enerji ve telekom kablolarının yanı sıra, farklı ve zorlu uygulama alanları için tasarlanmış, en son teknoloji ile üretilen özel kablo ve sistem çözümlerini kapsayan geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

Prysmian Group’un dünya çapında hizmet veren 82 tesisi arasında, Mudanya’da yer alan fabrika da dahil olmak üzere, sadece 10 tesiste aynı anda enerji ve telekom kabloları üretimi yapabiliyor.

Maksimum iletken kablolar

Koruma izolasyonlu uygulamalara uygun olarak üretilen Prysmian LYNISUN PV1-F FV kablosunun sabit veya serbestçe asılı şekilde veya serbest hareketli yerlerde ve bunların yanı sıra, patlama tehlikesi bulunan yerlerde kurulumu gerçekleştirilebiliyor. Maksimum iletken sıcaklığı 90ºC olacak şekilde çalışmak için tasarlanan kablo, maksimum 20.000 saate kadar çalışma durumunda, iletken sıcaklığında max. 120ºC, ortam sıcaklığında ise max. 90ºC’ye kadar kullanılabiliyor.

Kolay kurulum imkanı…

Fotovoltaik modüllerin bağlantısı için kullanılan PST40i1 FV konnektörler; güvenilirliği, kolay kurulum imkanı tanıması, çevresel koşullar için koruma altına alınmış olması ve bir aparat yardımıyla kontakttan ayrılması özelliği ile dikkat çekiyor.

#prysmian, #solarkontakt, #cozumleme, #enerji