Solar sektörünün marka fuarı Solarex İstanbul’a ilgi büyük

4 – 6 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak olan Solarex İstanbul Fuarı; bir kez daha sektörün öncü firmaları ile çok sayıda profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmeye hazırlanıyor. 12. kez düzenlenecek olan fuar; bu yıl da ülkemizde solar endüstrisinin en büyük ve prestijli merkezi olma özelliğini sürdürüyor

Solarex İstanbul Fuarı; sadece bir ticaret platformu olmanın ötesinde sektördeki yeniliklerin görücüye çıktığı, en son trendlerin sektör profesyonelleri ve uzmanlarca masaya yatırıldığı bir paylaşım alanı olma özelliği de taşıyor. Alanında uzman isimlerin yer aldığı ilgi çekici etkinlikler, sektör profesyonellerine ışık tutuyor.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’nden Solarex İstanbul’a destek

Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı’nda, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Ticaret Bakanlığı da Alım Heyeti programı ile destek veriyor.

Solarex İstanbul Fuarı’na özel olarak düzenlenen Alım Heyeti programı, Ticaret Bakanlığı Koordinatörlüğü’nde ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği organizatörlüğünde, tüm yurt dışı temsilciliklerinden firma yetkililerinin katılımıyla yapılacak.

04 – 06 Nisan 2019’da, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Solarex İstanbul Fuarı’nın tanıtım çalışmaları dünya genelinde devam ediyor. Hazırlıkları son hızla devam eden, Solarex İstanbul’a iştirak edecek firmaların, bir an önce yerlerini ayırtmaları gerekiyor. Fuar, dünyada ve Türkiye’de güneş enerjisi üretimine ilişkin çeşitli konuların tartışılacağı arenaya ev sahipliği yapacak.

Çeşitli güneş enerjisi kaynaklarının ve güneş enerjisi piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilip, son gelişmelerin sergileneceği bir ortama ev sahipliği yapacak fuarda sergilenecek başlıca ürün grupları, fotovoltaikler, hücreler, modüller, inverterler, ölçme ve kontrol teknolojileri, şarj cihazları, piller, kablolar, konnektörler, bağlantı kutuları, güneş takip sistemleri, montaj sistemleri, kurulum aparatları, bina entegre çözümleri, “stand alone” sistemler, güneş enerji santralleri, enerji depolama sistemleri, güneşle çalışan tüketici ürünleri, waferlar, malzeme ve üretim ekipmanları, güneş ısı teknolojileri, soğurucular, kaplamalar, kolektörler, bağlantı parçaları, genleşme tankları, degazörler, ısı transferi akışkanları, ölçme ve kontrol teknolojisi, montaj sistemleri, depolama tankları, üretim teknolojileri ve ekipmanları, havalandırma, soğutma, bina entegre çözümler, ısıl işlem, güneş termal enerji santralleri, araştırma ve geliştirme departmanları, test enstitüleri, sektörel basın ve diğer yayıncılar, eğitimciler, finansçılar, organizasyonlar, dernekler ve danışmanlardır.

Türkiye başta olmak üzere İngiltere, Almanya, İtalya, Avusturya gibi Avrupa ülkeleri ile Rusya, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden ziyaretçilerin geleceği Solarex İstanbul’u bu yıl MENA ( Orta Doğu ve Kuzey Afrika ) ülkelerinden çok sayıda profesyonelin ziyaret etmesi beklenmektedir. TAITRA, IBESA, MESİA, BİGMEV, Africa OGBE, European Ukrainian Energy Agency gibi uluslararası kurumlar da fuarda ikili görüşmeler gerçekleştireceklerdir.

Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı’nın partnerleri artmaya devam ediyor

TAITRA, IBESA, Solar Novus Today, ENF Solar, PV-TECH, PV TECH POWER, Guangzhou Int’l Solar PV Exhibition, Inter Solar Europe, Inter Solar North America PV Magazine, Solar Power International, Energy Taiwan, The Energy Data, 10Times yanı sıra Africa OGBE, European – Ukrainian Energy Agency, Solar Ukraine 2019, MESİA, BİGMEV, Galder, Ostim ve Turkish in Renewables, Solarex İstanbul Fuarı’nın partnerleri arasında yer alıyor. Medya Partnerleri fuarın dünya genelinde tanıtılması için destek oluyor.

Türk Hava Yolları Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı’ nın Resmi Hava Yolu olarak Turkish Conventions kapsamında belirli rezervasyon sınıflarında indirimli ücretler sunuyor. Rezervasyon ve biletleme için  https://www4.thy.com/TKC  adresinin ziyaret edilmesi gerekiyor. Fuarın THY Etkinlik Kodu; “056TKM19

4 – 6 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de düzenlenecek Solarex İstanbul Fuarı; 10:00 – 19:00 ( 6 Nisan’da 10:00 – 18:00) saatleri arasında ziyarete açık olacak.