Technicall gençlerin enerjisine güveniyor

Başta güneş enerjisi olmak üzere, yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren Technicall Yenilenebilir Enerji youtube kanalı üzerinden, Yenilenebilir ve Temiz Enerji kaynaklarını geniş kitlelere doğru bir biçimde anlatmak için “Technicall_TR” isimli kanalını yayına aldı.

Teknik Destek Mühendisi Kerem Çilli, “Fotovoltaik güneş enerji sistemlerinin özellikle küçük kurulumlarda oluşan algının tam olarak doğru olmadığını düşündüğümüz için; insanları sıkmadan keyifli, eğlenceli bir o kadarda öğretici bir kanal olacağız” dedi.

Dünyada ve Türkiye’de gelecekte en çok ihtiyaç duyulacak ve çok ciddi bir istihdam sağlaması öngörülen yenilenebilir enerji alanında teknisyen ihtiyacına yönelik, bilgi birikimini meslek liseli genç teknisyen adaylarıyla, seminerler düzenleyerek paylaşmaya devam eden Technicall, meslek liselerinin memleket meselesi olduğuna inanıyor.

Ayrıca Udemy online eğitim platformunda tamamen ücretsiz, temel güneş enerjisi sistemleri ve uygulamaları odaklı videolar ile başta enerji sistemleri ve elektrik-elektronik mühendisliği öğrencileri olmak üzere, tüm mühendislik disiplinlerini kapsayan, temel ürünlerden bahsederek güneş enerjisi alanında yorum yapabilecek, karar verirken alternatifleri ve teknolojik gelişmeleri bilerek seçim yapabilme bilgi birikimine sahip olmaları için tasarlanmış eğitim videoları yayınlanıyor.

Video eğitimleri başladı

Güneş enerjisi alanında kariyer hedefi olan herkes için kişiye özel eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Eğitimlerle ile ilgili www.technicall.com.tr  üzerinden detaylı bilgi alabilir ve yeni devreye alınan online eğitimler ile temel seviyede güzel bir başlangıç yaparak kendinizi uygulamalı eğitime hazırlayabilirsiniz. Technicall ekibi eğitim sonrasında da katılımcılarına çağrı merkezi üzerinden teknik destek sağlıyor.

Türkiye çapında gerçekleştirmeyi planladıkları Genç Güneş Seminerleri ile 81 il 81 üniversitede öğrencilerle buluşmayı planladıklarını aktaran Çilli, “Ulusal ve kapsamlı bir proje olması nedeniyle sponsor desteği için görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu vesile ile bizlere manevi desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.