Tekno Ray Solar 2017 yılını 185 MW proje ile tamamladı

Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün en büyük projelerine imza atan, globaldeki yaklaşık 1.100 MW GES portföyü ve ülkemizdeki yatırımları ile fotovoltaik enerji sektörünün dinamiklerine yön veren EPC firması Tekno Ray Solar, 2017 yılını zemine monte güneş enerjisi sistemleri ve çatı üzeri güneş enerjisi sistemleri olmak üzere toplamda 185 MW’lık güneş enerji santralinin kurulumu ile tamamladı.

Kurulduğu günden bu yana “anahtar teslimi” güneş enerjisi santrali projelerine imza atarak, yenilenebilir ve sınırsız enerji kaynağı güneşi tüm işletmeler için karlı bir yatırıma dönüştüren Tekno Ray Solar; kurmuş olduğu santrallerde en ileri teknoloji ve en yüksek verimlilik prensibini benimsiyor.

Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrallerinden biri olan Konya Kızören Güneş Enerjisi Santrali başta olmak üzere, birçok farklı ilde güneş enerjisi santrali projeleri bulunan Tekno Ray Solar, toplam 185 MW’lık GES referansı ile kurulumlarına devam ediyor.

Türkiye’de sektöre liderlik eden ve fotovoltaik enerji sektöründe birçok ilke imza atan EPC firması Tekno Ray Solar, güneş enerjisi santrali projelerinde izinlerinin alınmasından satın alma süreçlerine, GES teşvik ve gümrükleme işlemlerine, en verimli tasarımın yapılmasından statik hesaplamalarına kadar Türkiye’nin her noktasında deneyimli kadrosu ile hizmet veriyor.

Tekno Ray Solar, kurulumunu gerçekleştirdiği güneş enerjisi santrallerinin yanı sıra Türkiye’de ve dünyada güneş enerjisi santrallerinin işletme ve bakım hizmetlerini de gerçekleştiriyor.

En kaliteli güneş enerjisi santralleri, en iyi ürünler ve en verimli tasarım prensibiyle yola çıkan Tekno Ray Solar, 30.000 metrekareye varan depo alanları ve anlık uzaktan izleme, raporlama hizmetleri ile satış sonrası hizmet desteği de sunuyor.

#teknoraysolar, #proje, #fotovoltaik, #gunesenerjisi